Preteky - jar 2015

09.05.2015 - Detské preteky na Obtokovom Ramene

9. mája sa uskutočnili tradičné detské rybárske preteky, ktoré usporadúvame pravidelne na Obtokovom Ramene pred začiatkom sezóny.

Pretekov sa zúčastnilo celkom 32 detí z toho tri dievčatá, pričom každé z detí si, pevne veríme, dobre zachytalo. K tomuto faktu prispel určite aj fakt, že do revíru sme na jar nasadili dodatočne 1t kapra K3.

Hojne sa rozrastajúce porasty lekna dokonale preverili schopnosti mladých rybárov, kedy nebolo jednoduché sa trafiť na presne učené a rozkŕmené miesto. Ďalšou pomerne záludnou úlohou bolo rybu, ktorá zabrala aj úspešne zdolať.

V potešením môžme konštatovať, že deti boli na pretek výborne pripravené o čom svedčí aj množstvo zdolaných úlovkov.

Do celkového hodnotenia sa započítaval iba kapor, a to systémom 1cm = 1 bod. Zvíťazil pretekár, ktorý mal najväčší súčet bodov.

Štartovné bolo pre všetky deti zdarma, čo už je na týchto pretekoch samozrejmosťou. Teší nás najmä fakt, že hlavne vďaka sponzorom a usilovnej práce výboru MsO SRZ Piešťany sme okrem prvých troch, mohli obdarovať každé z detí, ktoré sa pretekov zúčastnili. Vďaka tomu si každé z detí odnieslo nielen krásnu spomienku na tento pretek, ale aj nejaký ten kúsok, ktorý už určite figuruje v jeho rybárskej výbave.

01.05.2015 - Prvomájové preteky na Dlhých Kusoch

Dňa 01.05.2015 sa uskutočnili ďalšie z tradičných pretekov, ktoré usporadúvame ešte pred začiatkom samotnej hlavnej rybárskej sezóny.

Pred samotným pretekom bolo do revíru nasadených 2086 kg kapra K3 a na ozvláštnenie rybolovu či jedálnička mnohých rybárov aj 300 kg Pstruha dúhového - Pd2 o priemernej veľkosti 30-40cm.

Preteku sa zúčastnilo viac ako 220 pretekárov, ktorý boli rozmiestnený po celom obvode revíru. Počasie vyšlo naprosto ideálne - nefúkal nepríjemný vietor, nepálilo slnko, nebola zima, skrátka taka malá rybárska idylka. Zábery od rýb prichádzali individuálne, veľmi záležalo na správnom výbere miesta a na samotnej taktike lovu. Boli miesta, kde ryba brala počas celého preteku, inde bolo treba využiť všetok svoj rybársky "kumšt" aby bol dosiahnutý vytúžený záber. Na udiciach sa striedavo trepotali pstruhy aj kapry.

O tom, že na tomto revíry sa vyskytujú aj pekné ryby, svedčí aj víťazný kapor - 6,1kg.

Pre všetkých rybárov bolo pripravené občerstvenie počas celého preteku a tombola, ku ktorej žrebovaniu sme pristúpili po ukončení preteku, po jeho vyhodnotení a po odmenení víťazov. Pre prvých troch umiestnených bola pripravená finančná odmena:

  • 150€ - prvé miesto
  • 100€ - druhé miesto
  •   70€ - tretie miesto

Pre všetkých ostatných bola pripravená aj tombola s veľmi zaujímavými cenami - rybárske vybavenie, víkendový pobyt pre 8 osôb, autokozmetika a mnoho iných cien. V usporadúvaní tomboly na týchto pretekoch by sme radi pokračovali aj v budúcnosti.

Veríme, že všetkým zúčastneným sa pretek páčil a odniesli si mnoho pekných spomienok.

Petrov Zdar!