Petícia Za živé rieky a čistú vodu

Prosíme všetkých rybárov a ľudí, ktorým záleží na živote, čistote a prosperite našich vôd, aby sa svojim podpisom podielali na hromadnej petícii Za živé rieky a čistú vodu.

SRZ je občianske združenie zastrešujúce viac ako 100.000 členov. Preto by sme sa mali zjednotiť, spojiť svoje sily a bojovať za správnu vec, za záujmy vôd ako biotopov a za ich ochranu. Toľko členov je sila, ktorá už musí byť vypočutá. Ukážme všetkým, že sa vieme zjednotiť. Príroda nám to vynahradí niekoľkonásobne viac, čo bude viesť aj k rozvoju našej spoločnej záľuby a vášne - športového rybárstva.

Prestanme sa na svet dívať pohľadom "JA", dívajme sa pohľadom "MY". Životné prostredie, rieky, príroda, Slovensko predsa nepatrí úzkej skupinke vyvolených, ale patrí nám všetkým. Je to podstata a podmienka nášho bytia. Ak si to necháme vziať či zničiť, je koniec. Potom nebude zostávať nič iné, ako si spytovať svedomie a s pocitom viny sa dívať do očí našich detí, Bohužial, bude neskoro.

Veď čistá voda zmanená život - pre všetkých.

Petíciu môžte podpísať elektronicky na nasledujúcom linku:

http://www.ekoforum.sk/peticia/zive-rieky

Radi by sme oslovili aj rybárstvá, ochranárske združenia, záujmové skupiny a všetkých, ktorí majú možnosť túto petíciu šíriť prostredníctvom písomnej formy. Stačí si vytlačiť petičné hárky a osloviť svojich zákazníkov, kolegov, priateľov a známych.

Petičný hárok s odôvodnením:

www.ekoforum.sk/peticia/PETICIA%20ZA%20ZIVE%20RIEKY%20ZA%20CISTU%20VODU%20so%20zdovodnenim.pdf

Samotný petičný hárok:

 

Ďakujeme.