Obtokové rameno (2-1880-1-1)

2-1880-1-1

Vodná plocha odstaveného ramena Váhu pri Piešťanoch. Spodná hranica revíru je stavnica oddeľujúca rameno od VN Sĺňava pri Krajinskom moste, vrchnou hranicou je stavnica pri golfovom ihrisku Kúpeľov Piešťany. Tento revír je tradičným dejiskom novembrových Katarínskych pretekov, májových Detských pretekov a memoriálu Eda Balážika – plávaná družstiev. Všetky preteky sa organizujú každoročne. Platí všeobecný zákaz lovu rýb od 15.3. do 31.5.

Vodná plocha odstaveného ramena Váhu pri Piešťanoch. Platí ochrana rýb v zmysle ustanovenia § 13 odst. 3,  zák. č. 216/2018 Z.z. o rybárstve, v súlade s časom individuálnej ochrany rýb, v zmysle ustanovenia § 10  Vyhlášky MŽP SR.

Takmer po celom úseku Obtokového ramena je vodná hladina v teplejšej časti roka pokrytá leknami, ktoré rybám poskytujú úkryt a robia rybačku zaujímavejšiu, aj keď možno náročnejšiu.

Dno je pokryté vrstvou bahna (čo dokazuje aj jeho ťažba kúpeľmi) a konárov s priemernou hĺbkou okolo 1m. Zaujímavosťou tohto revíru je, že aj napriek jeho pomerne malej hĺbke jeho spodná časť nezamŕza ani v najtuhších zimách, za čo vďačíme termálnym prameňom, z ktorých niektoré vtekajú priamo do ramena.

Zastúpené sú takmer všetky druhy nížinných druhov rýb, ktoré obľubujú stojaté vody s prevahou kapra, karasa, pleskáča a plotice. Z dravcov je najviac zastúpená šťuka a sumec.

 

Rybárska stráž