Detské preteky 19.11.2023 a Katarínske preteky 25.11.2023

V Nedeľu 19.11.2023 organizovala naša MsO SRZ Piešťany na Obtokovom ramene detský rybársky pretek.

Počasie nebolo práve ideálne. Snežilo a fúkal vietor. Teplota bola vzduchu okolo 5 stupňov. Teda nie práve ideálne počasie na detský pretek. Rodičom detí však patrí naša vďaka za to, že aj napriek tomu priviedli našich najmladších členov vo veku od 4 do 14 okov. Celkovo ich prišlo 51. O občerstvenie pre deti aj rodičov sa postaral člen výboru Janko Székely, ktorý deťom navaril dva druhy čaju a rodičom kávu. Taktiež im pripravil občerstvenie vo forme hotdogov a aj kapustnice, na ktorej si pochutnali aj rodičia. Vďaka sponzorom, ktorých zabezpečili p. Filo a p Společník z OD Tesco, si deti pochutnali aj na napolitánkach, koláčikoch a džúsoch.

Avšak odmena za účasť prišla na samotný záver preteku, kde pri jeho vyhodnotení bol každý detský účastník odmenený vecnými cenami. O tom, že pretek bol napínavý až do jeho konca svedčí výsledková listina.
1. Miesto – Jakub Laštík 444 bodov
2. Miesto – Tomáš Matúška 441 bodov
3. Miesto – Samuel Drlička 342 bodov
4. Miesto – Jakub Gloss 316 bodov
5. Miesto – Martin Rajčan 313 bodov

Cenu za najťažšiu rybu získal len štvorročný Martin Rajčan za kapra o váhe 5,815kg .
Cenu za najväčšiu ulovenú rybu získal Adrián Zelo za kapra o dĺžke 61 cm.
Výhercom srdečne gratulujeme.

Tento skutočne vydarený pretek by sa nám len ťažko organizoval, nebyť
sponzorov, ktorými boli obce Banka, Ratnovce a Sokolovce. Ďalej pretek sponzorovali firmy: Sports s.r.o, Rypomix, Eco spotreba, Tesco, PD Bošáca, Coffea drinks, Clasic Caffé, Autoservis Jakub Nové Mesto nad Váhom, rybárske potreby REMI, Adano.
Organizátori preteku im za podporu srdečne ďakujú.

Taktiež je nutné poďakovať hlavným organizátorom: p. F. Jankechovi, A. Jankechovi, p. Székelymu, p. Hrisenkovi, p. Ábelovi, p. Společníkovi , p.Filovi a p. Tomčíkovi.


Presne na Katarínu sa konal tradičný  Katarínsky pretek organizovaný našou MsO na Obtokovom ramene. Preteku sa zúčastnilo 97 rybárov. Najšťastnejšími rybármi preteku boli:
I.miesto – Matúš Hlísta s uloveným kaprom o váhe 5.990kg.
II.miesto obsadil Martin Petráš s kaprom o váhe 4.760kg.
III.miesto obsadil Miloš Višnjic s kaprom o váhe 4.050kg.
Výhercom gratulujeme.
Rybárska stráž